Facebook Google+
hydraulika

Caldoris-CPC-8


 

Caldoris-CPC-8

Kolektory słoneczne Caldoris

 KOLEKTOR SŁONECZNY CALDORIS-CPC-8

 

Kolektory słoneczne oferowane przez firmę Caldoris, to kolektory rurowo-próżniowe,które zostały wyposażone w dodatkowe, specjalnie profilowane lustra aluminiowe pokryte unikalną powłoką MIRO-SUN. Dzięki tej technologii promieniowanie słoneczne padające na przestrzeń między rurami kolektora odbijają się od zwierciadła CPC i wracają na powierzchnię absorbera zwiększając wydajność urządzenia nawet o 30%. Bez względu na kierunek padania promienii, lustra skupiające całkowicie odbijają światło na rurach próżniowych. Kolektor CALDORIS-CPC dzięki zamontowaniu pod rurami parabolicznymi luster ma powierzchnię apertury większą, przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru urządzenia.W ten sposób kolektor CALDORIS-CPC o mniejszej powierzchni brutto jest w stanie wyprodukować więcej energii od tradycyjnych zestawów konkurencji.

 

 

Wysoka sprawność nawet w chłodniejsze dni

Kolektory rurowe, dzięki zastosowaniu próżni jako izolacji, osiągają dużo wyższe sprawności od kolektorów płaskich w okresach chłodniejszych, czyli w Polsce przez około 3/4 dni w roku.

 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Dzięki zastosowaniu rurki ciepła kolektory rurowe, w odróżnieniu od kolektorów płaskich, są odporne na tzw. przegrzewy („wrzenie” glikolu). Można bez obaw wyjechać na długi urlop latem i nie martwić się o to, co stanie się z glikolem w instalacji.

 

 

Wytrzymałość

Kolektory Caldoris są odporne na wszelkie warunki zewnętrzne takie jak śnieg czy deszcz. Dodatkowo, nawet  w razie ewentualnego uszkodzenia lub awarii jednej z rur, wymienia się tylko pojedynczą rurę, a nie cały kolektor. Przestrzenie między rurami kolektora pozwalają by lekki śnieg zsuwał się na dach, dzięki czemu kolektor zazwyczaj nie wymaga odśnieżania.

 

 

Łatwość montażu

Kolektory słoneczne oferowane przez Caldoris są łatwe i wygodne w montażu: w pierwszej kolejności wystarczy zamontować sam stelaż, a następnie już na dachu wypełnić poszczególnymi rurami. Zestaw może być wyposażony w stelaż pozwalający na  instalację kolektorów zarówno na dachu skośnym, płaskim, na balkonie, jak również obok domu.

 

 

Trwałość i gwarancja jakości

Zestaw solarny Caldoris ma żywotność około 25 lat. Po tym okresie jego sprawność może spaść ze względu na zużycie rur kolektora. Zużyte rury mogą zostać wymienione na nowe za mniej niż 1/5 ceny początkowej zestawu. Dowodem na wysoką jakość kolektorów Caldoris jest powszechnie uznawany za najważniejszy w branży solarnej certyfikat Solar Keymark i certyfikat DIN Gepruft.


nie znalazłeś produktu w naszym magazynie?

skorzystaj z pomocy i zadzwoń

do naszej firmy!

 

 

+48 888 84 83 82

DLACZEGO MY?


Kompleksowa obsługa     Gwarancja     Szybkość działania     Transport    

formularz kontaktowy - napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularz my do Ciebie odzwonimy lub odpiszemy aby ustalić szczegóły

KBJ HYDRAULIKA


Specjalizujemy się w sprzedaży hurtowej i detalicznej produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej.

W swojej ofercie posiadamy wyroby znanych i sprawdzonych producentów.

kontakt z nami


Lokalizacja 98-100 Łask,
ul. 9 Maja 72

Lokalizacja 95-083 Lutomiersk
ul. Tadeusza Kościuszki 23A

NIP: 8311043062

 

TelefonTelefon: +48 888 84 83 82
+48 669 226 121

 

EmailEmail: biuro@kbj-hydraulika.pl